„Żywe Powstanie 2022”

Mamy to!
Nasi licealiści rozbili bank nagród w konkursie “Żywe Powstanie 2022”
10 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu poświęconego Powstaniu Wielkopolskiemu. W IV edycji “Żywego Powstania”, zorganizowanego przez Instytut Poznański, wzięło udział 135 uczniów z 30 szkół. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi licealiści.
W kategorii artystyczno-literackiej (grupowej) szkół średnich:
I miejsce: Dominika Krzymińska, Oliwia Górecka, Wojtek Szymoniak “Jarocin-to tu wszystko się zaczęło”
II miejsce: Michał Bobek, Dominik Czeszyk, Jakub Dudek “Wyrok wykonano. Wspomnienia powstańca wielkopolskiego”
III miejsce: Melania Zborowska, Nikola Staszewska, Nina Andrzejczak “Stanisław Lis. Bohater, którego masz we krwi”
W kategorii artystyczno-literackiej indywidualnej szkół średnich:
II miejsce: Michalina Matuszak “Za siebie, za wolność, za kraj”
Wyróżnienia:
Jagoda Adamczyk ”Waleczne serce”
Klaudia Borowińska “Stanisław”
Nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym uczestnikom z naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie. Rozpiera nas duma, że tak wielu z Was pamięta o Powstaniu Wielkopolskim i stara się tę wiedzę nieść dalej!