XX Powiatowe Zawody Chemiczne

We wtorek, 12 marca br. w naszej szkole, odbyły się Powiatowe Zawody Chemiczne, zarówno dla uczniów szkół ponadpodstawowych, jak i szkół podstawowych.
Uczestniczyło w nich 11 uczniów szkół podstawowych z Zespołu Szkół Społecznych i Szkoły Podstawowej Nr 3 w Jarocinie, Szkoły Podstawowej w Żerkowie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi i Szkoły Podstawowej w Jaraczewie.
W kategorii szkół ponadpodstawowych rywalizowało ze sobą 12 uczniów, którzy reprezentowali Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 oraz nasze liceum.

Najwyższe wyniki w kategorii liceum uzyskały:
I miejsce: Zofia Szymanowska z klasy IVa (LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie),
II miejsce: Zofia Janiak z klasy IVa (LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie),
III miejsce: Julia Owczarz z klasy IVa (LO Nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie).

Na poziomie szkół podstawowych najlepsze rezultaty uzyskali:
I miejsce: Michał Szumlewicz z klasy VIII (Społeczna Szkoła Podstawowa w Jarocinie),
II miejsce: Alina Schick z klasy VIII (Szkoła Podstawowa w Jaraczewie),
III miejsce: Maja Maćkowiak z klasy VIII (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Jarocinie)

Wręczenia nagród i dyplomów dokonały: pani Starosta Lidia Czechak i pani dyrektor Dorota Andrzejewska. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – gadżety ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Organizatorami zawodów były nauczycielki chemii naszego liceum: Ewa Peplińska i Karolina Pluta we współpracy ze Starostwem Powiatowym.

Laureatom konkursu gratulujemy i cieszymy się, że po raz kolejny zwyciężyły nasze uczennice. Wszystkich zainteresowanych chemią, zapraszany do udziału w zawodach szkolnych i powiatowych w przyszłym roku.