Światowy Dzień Wolontariusza

Wolontariat zmienia świat! Wiedzą to wszyscy, którzy angażują się w bezinteresowną pomoc potrzebującym. Grudzień to szczególny miesiąc, bo to właśnie 5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariusza. Nasi szkolni wolontariusze udzielają się w wielu akcjach. Jedną z nich jest współpraca ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Borzęciczkach. Licealni wolontariusze opiekują się uczniami z niepełnosprawnościami podczas warsztatów, a w miniony poniedziałek zawitali do tamtejszej szkoły z życzeniami świątecznymi i darami dla dzieci oraz przekazali pieniążki uzyskane z kiermaszu świątecznego na zakup piłek oraz artykułów plastycznych. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, a nasza współpraca nabiera rumieńców.