Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 12 października 2023r. w auli szkoły odbyła się pierwsza ważna uroczystość dla nowo przyjętych uczniów.
W części oficjalnej uczniowie klas I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły stając się pełnoprawnymi uczniami Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie.
W swym przemówieniu dyrektor szkoły podkreślał:
….Bycie jednym z nas- Kościuszkowców to przynależność do konkretnej, szkolnej społeczności. To także bycie spadkobiercą określonej tradycji, jaką od ponad 100 lat budowali Wasi poprzednicy.

Życząc pierwszoklasistom zdrowia, nowych przyjaźni, dobrego klimatu do nauki oraz powodzenia na egzaminie maturalnym, dodał:
…Wierzę, że szkołę tę ukończą ludzie ambitni, kreatywni, zdolni do krytycznego, konstruktywnego myślenia oraz gotowi do działania nie tylko dla siebie, ale również dla Polski, społeczności lokalnej i drugiego człowieka.
W części drugiej uroczystości uczniowie wysłuchali krótkiego koncertu chóru szkolnego Rezonantes.