Nagrody wręczone!

W poniedziałek 19 grudnia 2022 roku w auli naszej szkoły miała miejsce niezwykła uroczystość. Gościliśmy dwoje sympatycznych młodych ludzi z Danii, którzy odebrali z rąk dyrektora szkoły certyfikaty uznania oraz nagrody Światowego Dnia Roweru przyznane przez Organizację Narodów Zjednoczonych za 2022 rok. Tym samym doceniono ich ogromny wkład w popularyzację roweru jako środka transportu na całym świecie. Ich podróż trwała 248 dni, odwiedzili 20 krajów i 12 stanów USA. Przejechali ponad 20 000 kilometrów!
Julie Erch Petersen i Andreas Markussen mieli okazję zwiedzić szkołę oraz obejrzeć , specjalnie na tę okoliczność przygotowaną, wystawę profesjonalnych rowerów oraz zdjęć Szymona Gruchalskiego z fotografowanych wyścigów kolarskich.
W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Powiatu Jarocińskiego Lidia Czechak, Burmistrz Gminy i Miasta Jarocin Adam Pawlicki, medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym i członek zawodowych grup kolarskich Maciej Paterski, Prezes Stowarzyszenia „Rowelove” Jarocin Błażej Ciesielski, nauczyciel wychowania fizycznego, który objechał rowerem państwa bałtyckie Grzegorz Gałuszka, nauczyciel wychowania fizycznego i fotograf wyścigów Tour de Pologne i Tour de France Szymon Gruchalski oraz właściciel sklepu rowerowego Rower Sport w Golinie Michał Biliński.
Po zakończeniu części oficjalnej, przemówieniach i wręczeniu nagród Julie i Andreas przedstawili zaproszonym gościom oraz młodzieży naszej szkoły bardzo interesującą prezentację multimedialną dotyczącą swojej podróży, odpowiadali też na pytania uczniów.
Całość uświetniły niespodzianki muzyczne przygotowane specjalnie na tę okazję. Nadia Taterka, uczennica pani dr Książczyk, zagrała na pianinie Walca a-mol oraz Fantazję Impromptu op.66 Fryderyka Chopina. W finale wystąpiła Michalina Matuszak w utworze We Are the Champions z repertuaru zespołu Queen.
To było wyjątkowe spotkanie!!!