Mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach

Dnia 08.11.2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie odbyły się drużynowe mistrzostwa powiatu jarocińskiego w drużynowych szachach. W zawodach wzięły udział cztery szkoły średnie. Oprócz gospodarzy w zawodach udział wzięły: ZSP nr 2 w Jarocinie, Akademia Dobrej Edukacji oraz nasz ogólniak. Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Blanka Gintrowicz, Bartosz Polaszyk, Bartosz Ochliński, Krystian Król oraz zawodnicy rezerwowi: Oliwia Maćkowiak i Stanisław Marszałek.
Zawody rozegrano systemem „ każdy z każdym” na dystansie 15 minut dla każdego zawodnika. W wyniku losowania do pierwszych pojedynków przystąpiły reprezentacje ZSP nr 2 w Jarocinie oraz LO nr 1 w Jarocinie . W drugim pojedynku spotkały się ZSP nr 2 w Jarocinie oraz ADE.
Wyniki spotkań:
I Runda
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 2 Jarocin 4:0
ZSP nr 2 Jarocin – ADE Jarocin 3:1
II Runda
LO nr 1 Jarocin – ADE Jarocin 4:0
ZSP nr 2 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 2:2

III Runda
LO nr 1 Jarocin – ZSP nr 1 Jarocin 4:0
ZSP nr 2 Jarocin – ADE Jarocin 3:1

Kolejność końcowa:

1. LO nr 1 Jarocin
  2. ZSP nr 1 Jarocin
  3. ZSP nr 2 Jarocin
  4. ADE Jarocin

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego, dekoracji drużyn dokonał Dyrektor ZSP nr 1 w Jarocinie Pan Marek Sobczak, który jednocześnie pełnił funkcję sędziego głównego zawodów. Zespoły z miejsc pierwszego oraz drugiego będą reprezentowały powiat jarociński na wojewódzkich zawodach finałowych w ramach XXIV Licealiady.