Kościuszko w obiektywie młodego pokolenia

Jury w składzie:
Pani Lidia Czechak – Starosta Jarociński
Pan Marek Tyrakowski – dyrektor LO nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie
Pan Paweł Grzegorzewski – informatyk i fotograf
Pani Iwona Pietras – historyk i koordynator konkursu,
wyłoniło zwycięzców w konkursie fotograficznym, przygotowanym dla uczniów wielkopolskich szkół kościuszkowskich.

Zadaniem konkursowym było artystyczne uchwycenie na fotografii miejsca (na terenie swojej szkoły lub poznanego w czasie edukacyjnego wyjazdu), związanego z Tadeuszem Kościuszką.
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Kategoria I – uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych:
Miejsce I Stanisław Sytek (Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Jarocinie)
Miejsce II – Zuzanna Witkowska (Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Kwilczu)
Miejsce III – Korneliusz Michalski (Szkoła Podstawowa im. T.Kościuszki w Jezierzycach Kościelnych)

Kategoria II – uczniowie szkół ponadpodstawowych:
Miejsce I – Kamil Mikołajczak (LO nr 1 im. T.Kościuszki w Jarocinie)
Miejsce II – Maja Kasprzak (II LO im. T.Kościuszki w Kaliszu)
Miejsce III ex aequo Melania Majdańska (II LO im. T. Kościuszki w Kaliszu) i Klaudia Matecka (LO nr 1 im. T. Kościuszki w Jarocinie)

Nagrody, ufundowane przez Urząd Marszałkowski Samorządu Wielkopolskiego, zostaną wręczone 20 września 2024 r., w czasie uroczystości 100-lecia nadania imienia Tadeusza Kościuszki naszemu liceum.

Zwycięzcom gratulujemy , a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.