I edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

„Welcome, herzlich willkommen, bienvenue, bienvenidos, laskavo prosymo” tymi słowami rozpoczęła się I edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Pomysłodawczyni imprezy pani Aleksandra Jaworska zaprosiła do rywalizacji utalentowaną językowo i muzycznie młodzież szkół ponadpodstawowych powiatu jarocińskiego.
Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory wyśpiewane po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, ukraińsku i po polsku. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy dla licznie zgromadzonej społeczności szkolnej.
Jury pod przewodnictwem pani Karoliny Styszyńskiej – laureatki konkursu „Szansa na sukces” – wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce wyśpiewała Dobrosława Wielgosz, drugie miejsce przyznano Jagodzie Adamczyk, na trzecim miejscu znalazło się dwóch wykonawców Bartosz Dyrda i Oskar Kuźmik. Uhonorowano także czwartym miejscem Maję Talagę i Michała Krzyżaniaka. Wszystkie osoby w konkursie mogły również wykazać się talentem plastycznym, biorąc udział we współzawodnictwie na logo konkursu. Zwyciężczynią została Kinga Mikołajczak. Atmosferę konkursu oddaje umieszczona poniżej galeria zdjęć.