Filip Maryniak zwycięzcą VII edycji Konkursu Recytatorskiego Słowiańskie Recytacje 2017

Filip Maryniak – uczeń naszego Liceum – został zwycięzcą VII edycji Konkursu Recytatorskiego Słowiańskie Recytacje 2017!
Podczas konkursu 32 recytatorów zaprezentowało piękno poezji słowiańskiej. Repertuar był bardzo zróżnicowany – można było usłyszeć ponad 60 wierszy blisko 40 autorów pochodzących z różnych krajów.
Jury w składzie: prof. dr hab. Mariola Mikołajczak, dr Irina Jermaszowa i dr Marta Abuzarova przyznało I miejsce Filipowi Maryniakowi, który zdobył także Nagrodę Publiczności.
Organizatorem Konkursu „Słowiańskie Recytacje” jest Instytut Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnikami zaś głównie uczniowie szkół średnich z całej Wielkopolski i studenci.
Gratulujemy Filipowi i jego opiekunce Hannie Szałkowskiej!

Konkurs1

Konkurs3