51 Olimpiada Biologiczna

Uczniowie trzeciej klasy o profilu biologiczno-chemicznym (po szkole podstawowej): Martyna Cincio, Agnieszka Dopierała, Jakub Dudek i Weronika Janicka zostali zakwalifikowani do etapu okręgowego 51. edycji Olimpiady Biologicznej w roku szkolnym 2021/2022.

W pierwszym etapie olimpiady  uczniowie rozwiązywali test I stopnia (zadania zgodne z wymaganiami zarówno nowej, jak i starej podstawy programowej) oraz przygotowywali prace badawcze. Polegały one na przeprowadzeniu i opracowaniu wyników doświadczeń dotyczących wybranego przez ucznia tematu.

Zawody okręgowe 51. Olimpiady Biologicznej odbyły się w ostatnią sobotę stycznia na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK w Toruniu. Uczniowie napisali test II stopnia. Wyniki zostaną ogłoszone w ostatnim tygodniu lutego.

Drodzy uczestnicy! Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy Wam dalszych sukcesów.