Matematyczne sukcesy

Aleksandra Strzelecka, uczennica klasy trzeciej (po szkole podstawowej) bierze udział w LXXIII edycji Olimpiady Matematycznej.
Zawody OM są trójstopniowe i polegają na pisemnym, samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych.
Uczennica pomyślnie zakończyła zmagania w pierwszym etapie i zakwalifikowała się do kolejnego na szczeblu okręgu.
Rywalizacja w zawodach drugiego stopnia odbędzie się w dniach 11-12 lutego w Poznaniu.
Awans w do etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej to nie jedyny sukces Oli w tym roku szkolnym. 14 stycznia ogłoszone zostały wyniki konkursu Matematyczny Kalendarz Adwentowy. Uczennica zajęła w nim bardzo wysokie czwarte miejsce na 1445 uczestników z całej Wielkopolski. Jego organizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz ODN w Poznaniu, a patronat objął dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach olimpiady matematycznej!