Sukcesy historyków!

18 marca 2016 r. w przededniu imienin marszałka Józefa Piłsudskiego pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty odbył się finał IV Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Marszałek Józef Piłsudski”. Nasze liceum reprezentowała drużyna uczniów z klasy II b: Weronika Przewoźniak i Krzysztof Bochna.
Weronika Przewoźniak i Krzysztof Bochna przeszli do rundy finałowej, zdobyli I miejsce w konkursie pokonując drużyny z III Liceum w Gnieźnie oraz ZSO ze Zbąszynia.

Jest to ich kolejny sukces. W 2015 r. Weronika i Krzysztof również zajęli I miejsce w III edycji tego konkursu. Mają rozległą wiedzę o marszałku Piłsudskim.

Gratulujemy!

W dniu 19 marca 2016 r. drużyna naszego liceum w składzie: Patrycja Grzegorek, Katarzyna Ślachetka, Jarek Gajda, Tomek Antkowiak wzięła udział w IV Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich. Drużyna wygrała dwie debaty, dwie przegrała, była blisko wejścia do finału.