100 spotkań na 100-lecie szkoły – Arkadiusz Namysłowski

W czwartek 8 listopada naszą szkołę odwiedził absolwent z 1995 roku Arkadiusz Namysłowski, który jest realizatorem nagrań, dźwiękowcem oraz muzykiem i wokalistą. – Urodzony, wychowany i w dużej mierze wykształcony w Jarocinie – napisał o sobie. Mieszka pod Poznaniem i zawodowo jest związany ze stolicą Wielkopolski.
Na spotkaniu obecne były nauczycielki gościa: historyczka Hanka Chodorowska, polonistka Laura Paluszkiewicz i ówczesna dyrektor szkoły Bronisława Włodarczyk.
Wspominając czas nauki w liceum A. Namysłowski mówił m.in. o lekcjach j. polskiego i zajęciach chóru. Uczył się dobrze, jak sam powiedział, ale większość czasu spędzał w JOK-u. Jako licealista grał i śpiewał w zespołach. Jego miłością są bębny. Muzyka jest obecna w jego życiu od zawsze. Opowiadał o tym, jak po latach musiał przyznać, że wiele rzeczy, których uczył się w liceum przydaje się dzisiaj. Został realizatorem nagrań, ale nadal jest muzykiem. Pochwalił się udziałem w koncercie zorganizowanym z okazji 25-lecia pracy scenicznej Rycha Peji.
Namawiał licealistów do realizowania marzeń i szukania swojej drogi.