100 spotkań na 100-lecie szkoły – Tomasz Urbanowicz

W czwartek 1 marca gościł w naszej szkole kardiochirurg Tomasz Urbanowicz, absolwent z 1996 roku, który kieruje Blokiem Operacyjnym Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2010 roku był w zespole, który w tym szpitalu dokonał pierwszego przeszczepu serca w Poznaniu.

W auli obok licealistów obecni byli nauczyciele T. Urbanowicza, m. in. wychowawca Władysław Krysiak, ówczesna dyrektor szkoły Bronisława Włodarczyk, Hanka Chodorowska, Elżbieta Krzak i Laura Paluszkiewicz.

W trakcie ponad godzinnego spotkania doktor Urbanowicz wspominał czasy licealne mówił o swojej drodze życiowej i pasji do medycyny. Odpowiadał również na pytania z sali. Uczniowie chcieli wiedzieć jak wyglądają studia medyczne, dlaczego gość został kardiochirurgiem i czy ten zawód wykonują kobiety.