Mistrzostwa szkół w piłce nożnej halowej

W  poniedziałek 20 listopada w godzinach 9.00 do 14.00 w hali sportowej I LO w Jarocinie odbyły się  Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Rejonu Poznań – Wschód w piłce nożnej halowej.
Startowało 5 najlepszych szkół wyłonionych w eliminacjach powiatowych.
Zawody zostały przeprowadzone na pełnowymiarowej hali. Sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie.
Otwarcia i zamknięcia imprezy dokonał Dyrektor I LO w Jarocinie Marek Tyrakowski.
Przeprowadzono weryfikację legitymacji i zgłoszeń. Nie stwierdzono uchybień.
Turniej  rozegrano  systemem każdy z każdym grając 2 x 8 minut jedno spotkanie. Fakt ten uzgodniono przed turniejem z opiekunami drużyn. Podczas turnieju nie odnotowano  urazów.  Obsługę medyczną zapewniła pielęgniarka szkolna Pani Mariola Królak. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze i bez spięć.

Kolejność końcowa:

1.    I LO Jarocin
2.    Zespół Szkół Ogólnokształcących  w Śremie
3.    Zespół Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie
4.    Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni
5.    Liceum Ogólnokształcące w Środzie Wielkopolskiej

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze trzy zespoły otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego oraz wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek  sponsorowany przez Radę Rodziców I LO w Jarocinie
Do finału wojewódzkiego awansowała drużyna I LO w Jarocinie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Maciej Dolata

GRU_9320-800