Wyróżnienie i indeksy w konkursie “Matematyka stosowana”

12 lutego 2024 roku w naszej szkole drużyna z III C z naszej szkoły w składzie Mateusz Roszak i Robert Wojtkowiak pod opieką Karoliny Matuszewskiej przystąpili do pierwszego etapu konkursu “Matematyka stosowana”. Ich zadaniem było indywidualne rozwiązanie 25 zadań
z zakresu szkoły ponadpodstawowej i nie tylko i otrzymanie za nie min. 50%. Obaj odpowiedzieli poprawnie na większość pytań, przedostając się do finału.

Drugi – stacjonarny i drużynowy etap był podzielony na 7 oddzielnych stanowisk
w różnych wydziałach Politechniki Białostockiej i odbywał się 6 i 7 kwietnia. Kryterium otrzymania tytułu laureata było osiągnięcie wyniku powyżej 80%
i znalezienie się w gronie 10 najlepszych drużyn. Drużynie z naszej szkoły udało się spełnić oba wymagania, tym samym otrzymując wyróżnienie.

12 kwietnia odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród, poprzedzona wykładami:
„Całki, różniczki, szereg Fouriera i fraktale – Czy da się tego posłuchać?” – dr hab. inż
oraz
„Enigma” – dr hab. Czesław Bagiński (Wydział Informatyki, Politechnika Białostocka).
Nasi uczniowie otrzymali indeksy na dowolny kierunek Politechniki Białostockiej, naukowe kalkulatory casio oraz inne bardzo ciekawe nagrody.