Wielkopolska Victoria dla uczniów naszego liceum!

Kolejny raz nasi wychowankowie rozbili bank z nagrodami w konkursie Żywe Powstanie 2023!
Podczas sobotniej gali, mającej miejsce w poznańskiej Akademii Lubrańskiego, podsumowano konkurs, zorganizowany przez Instytut Poznański. Tegoroczna, piąta już edycja odbywała się pod hasłem „105 lat radości z wolności!” i była rekordowa pod wieloma względami. Na konkurs wpłynęły 392 prace z prawie 70 szkół, a udział w zmaganiach wzięło 433 uczniów. Celem konkursu było upamiętnienie Powstania Wielkopolskiego oraz jego popularyzacja wśród młodego pokolenia.
W kategorii szkół ponadpodstawowych nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni.
W części artystyczno-literackiej (indywidualnej) nagrody zdobyli:

1. Dobrosława Wielgosz (“Pieśń ukochanej powstańca”).
  2. Michał Krzyżaniak (“Oddajcie”).
  3. Maria Michalska (“Miłość w czasach powstania”).
    W kategorii artystyczno-literackiej (grupowej) nagrodzeni zostali:
  4. Wojciech Szymoniak i Oliwia Górecka (“Wielkopolska Victoria”).
  5. Nikola Staszewska i Julia Andrzejewska (“Tyle naprawdę żyjemy, ile żyje pamięć o nas” – Jan Karski. Pamięć o Powstańcach Wielkopolskich z parafii Wilkowyja”).
  6. Kamil Mikołajczak i Paweł Taraszkiewicz (“Powstańcze wiadomości”).

Podczas gali wystąpiła także zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji konkursu – Michalina Matuszak, nasza tegoroczna absolwentka i ambasadorka konkursu.
    Gratulujemy laureatom i uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Dziękujemy Instytutowi Poznańskiemu za super organizację i rewelacyjne nagrody (tablety, smartwatche, hulajnogę elektryczną).
    Pamięć o Powstaniu Wielkopolskim łączy pokolenia !

Fot. I. Pietras, R. Woźniak