65 Olimpiada Chemiczna

Hanna Nowak, z klasy IIIa, rozwiązała zadania Etapu Wstępnego 65 Olimpiady Chemicznej i na podstawie pracy przesłanej do Komitetu Okręgowego Olimpiady, została zakwalifikowana do udziału w I Etapie Olimpiady. Zawody te odbyły się w sobotę, 24 listopada br. na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu. Wzięło w nich udział 43 uczniów z całej Wielkopolski. Hania, wraz z innymi uczestnikami tego etapu olimpiady, przez 5 godzin rozwiązywała bardzo trudne zadania z zakresu chemii organicznej, nieorganicznej i fizycznej. Teraz, z niecierpliwością, czekamy na ogłoszenie wyników.
Należy dodać, że jest to już drugi udział H. Nowak w olimpiadzie. W ubiegłym roku, Hania zakwalifikowała się do II etapu i uczestniczyła w dwudniowych zawodach złożonych z części teoretycznej i laboratoryjnej, ale niestety nie udało się jej przejść do etapu ogólnopolskiego. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie miała więcej szczęścia.