Gość specjalny – Deanna Segall

We wtorek 14.11.2017 r. gościliśmy w murach naszej szkoły stypendystkę programu  FULBRIGHT Polska panią Deannę Segall. Amerykanka przybyła na zaproszenie pani Ewy Kałmuckiej, a jej przyjazd związany był z International Education Week organizowanym przez amerykański Departament Stanu przy Ambasadzie USA. Pani Segall pochodzi z Waszyngtonu i jest absolwentką Williams College. Podczas spotkania opowiadała o mieście, z którego pochodzi, o systemie edukacji w Stanach Zjednoczonych, formach studiowania na amerykańskich uczelniach i możliwościach wyjazdu polskich uczniów. Chętnie odpowiadała na pytania uczniów związane z kulturą, językiem i życiem codziennym  w USA, a także chwaliła smaczną polską kuchnię i piękną architekturę naszych miast, które zdążyła już odwiedzić w trakcie swojego pobytu w Polsce. Bardzo cieszymy się, że spotkanie udało się i mamy nadzieję na kolejne wiosną przyszłego roku.

SAMSUNG CAMERA PICTURES