Mistrzostwa Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 14.03.2024 r. w hali sportowej LO nr 1 w Jarocinie, odbyły się Mistrzostwa Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej dziewcząt w ramach XXV Licealiady. Do rozgrywek przystąpiły: Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Jarocinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie, Liceum Ogólnokształcące we Wrześni, Zespół Szkół Ekonomicznych w Śremie. Zespoły zostały rozlosowane w pary i rozegrano dwa półfinały. Po meczach półfinałowych rozegrano mecz o 3 miejsce oraz finał. Grano do dwóch wygranych setów do 25 pkt. Po zakończeniu turnieju, podczas uroczystego zakończenia, zostały wręczone puchary ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodkie drożdżówki oraz napoje ufundowane przez Radę Rodziców przy LO nr 1 w Jarocinie oraz indywidualnego sponsora. Zawody sędziowali Grzegorz Gałuszka trener siatkówki oraz młodzieżowy sędzia, zawodnik TKS Siatkarz Dawid Sędzicki.

KOLEJNOŚĆ GIER:
MECZ NR 1 ZSE ŚREM – LO NR 1 JAROCIN 0:2 (13:25, 10:25)
MECZ NR 2 LO WRZEŚNIA – ZSOiZ TRZEMESZNO 2:0 (25:9, 25:15)
MECZ NR 3 ZSE ŚREM – ZSOiZ TRZEMESZNO 0:2 (19:25, 12:25)
MECZ NR 4 LO NR 1 JAROCIN – LO WRZEŚNIA 2:0 (25:22, 25:21)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:
1. LO NR 1 JAROCIN – awans do finału wojewódzkiego