„100 spotkań za 100-lecie szkoły” – Monika Feltzke (z d. Barcińska)

Absolwentka z roku 1998 Monika Feltzke (z d. Barcińska) spotkała się z uczniami w piątek 8 czerwca. Było to ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach cyklu „100 spotkań za 100-lecie szkoły”. Monika Feltzke jest optometrystką.  Aktualnie pracuje na stanowisku starszego wykładowcy  w Katedrze Optometrii i Biologii Układu Wzrokowego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (obecnie Zakład Optometrii Katedry Chorób Oczu i Optometrii). W roku 2011 uzyskała tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu optyki fizjologicznej, optyki okularowej, metod badania optometrycznego oraz słabowidzenia. Jest autorem kilku publikacji naukowych, a obecnie rozwija swoje zainteresowania i prowadzi badania naukowe w zakresie słabowidzenia. Prowadzi także praktykę zawodową w gabinecie optometrycznym w Jarocinie oraz w Poznaniu.

Monika Feltzke ze wzruszeniem wspominała lata licealne. Mówiła o tym, jak nie dostała się na rehabilitację, o której marzyła i trafiła na optometrię. To przypadek zdecydował o jej życiu. Dziś twierdzi, że „optometria pasuje na nią jak ulał”. Ten zawód przynosi jej ogromną satysfakcję i pozwala pomagać ludziom. Ciąg różnych życiowych zdarzeń i wyborów doprowadził ją do tego miejsca. M. Feltzke przekonywała uczniów, że nigdy nie wiemy, co życie nam przyniesie. Swoim przykładem udowadnia jak ważna w życiu jest otwartość na świat oraz zgoda na przyjmowanie porażek i popełnianie błędów.

W drugiej części spotkania gość przedstawiła prezentację na temat studiów optometrycznych i możliwości jakie ich ukończenie daje.