100 spotkań na 100-lecie szkoły – Maciej Kupryjańczyk i Daniel Mróz

W poniedziałek 3 czerwca odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie w ramach projektu „100 spotkań na 100-lecie szkoły”.  W poniedziałek 3 czerwca do liceum przyjechali absolwenci z 2000 roku, medaliści Mistrzostw Polski w judo: Maciej Kupryjańczyk- wykładowca  w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu i Daniel Mróz- pracownik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. W auli obecny był również emerytowany nauczyciel wf-u, ale przede wszystkim trener judo Jacek Tomczak. Najwięcej czasu ubrani w mundury goście poświęcili  wspomnieniom z czasów liceum.  Mówili o codziennych treningach judo, zawodach i osiągniętych sukcesach. Ich zdaniem najważniejszymi medalami są te, które zdobyli drużynowo. Podkreślali, że właśnie dzięki judo, dzięki trenerem: J. Tomczakowi i dyr. M. Tyrakowskiemu są dzisiaj tam, gdzie są. Wykonują pracę, która daje im satysfakcję. Jak powiedział D. Mróz: wstaję rano i cieszę się, że idę do pracy. Radził licealistom, by właśnie takiej pracy w przyszłości szukali. Z kolei osoby zainteresowane studiami na uczelniach wojskowych zdaniem M. Kupryjańczyka powinny „przyłożyć” się do nauki, bo chętnych do noszenia munduru jest dużo.