100 spotkań na 100-lecie szkoły – ks. Paweł Podeszwa

W poniedziałek 11 grudnia odbyło się piąte w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu „100 spotkań na 100-lecie szkoły”. Gościem był absolwent liceum z roku 1986 ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa, wykładowca na Wydziale Teologicznym UAM i dyrektor Biblioteki Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Oprócz licealistów w auli obecne były również dyrektor szkoły w latach 1982-2006  p. Bronisława Włodarczyk i emerytowana polonistka p. Laura Paluszkiewicz.
Na początku ks. P. Podeszwa  podzielił się wspomnieniami z lat szkolnych, a następnie opowiedział o tym, czym się teraz zajmuje. W latach 1986 – 1996 studiował w Rzymie, gdzie również się doktoryzował. Przez rok był na stypendium w Jerozolimie. Obecnie jako profesor UAM pracuje na Wydziale Teologicznym. Z wykładami na temat Biblii jeździ do wielu miast w Polsce. Ksiądz profesor mówił  również o publikacjach na ten temat. Jedną ze swoich książek, której jest współautorem, „Co katolik powinien wiedzieć o judaizmie” przekazał do biblioteki szkolnej.